Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Włosy

Włosy Człowiek ma na głowie od 90-140 tys. włosów. Każdy chce mieć gęste, mocne, zdrowe i lśniące włosy. Włosy zbudowane są przede wszystkim z białek (kreatyna). Są bardzo wytrzymałe i sprężyste. Aby zadbać o zdrowy i ładny wygląd trzeba poświęcić im trochę uwagi. Trzeba pamiętać o tym, że należy stale utrzymywać je w czystości. Częstość mycia włosów zależy od tego jak szybko się przetłuszczają. Myć należy je wtedy jak zauważy się pierwsze oznaki przetłuszczania. Obecnie mamy do dyspozycji pełną gamę kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów (od szamponów, po balsamy, różnego rodzaju odżywki, maseczki). Warto wiedzieć, że myjąc włosy, powinno się rozcieńczyć szampon z wodą (pół na pół). Po umyciu powinno się rozczesywać włosy dopiero jak trochę przeschną. Dobrze jest suszyć je zimnym powietrzem (nowsze suszarki posiadają taką opcję). Gorące powietrze suszarki niszczy włosy. Częsta stylizacja, często rozpuszczone włosy, mogą spowodować, że końcówki zaczną się niszczyć. Połamanych i rozdwojonych końcówek nie da się naprawić. Dlatego włosy powinno się podcinać co dwa trzy miesiące. Każda z nas chce mieć piękne i zdrowe włosy, lecz niestety nie zawsze jest to możliwe, że względu na to, że każde osłabienie organizmu może również osłabić włosy.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety.