Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Ucho

Ucho Ucho – narząd słuchu i równowagi. Nie każdy człowiek wie, że ludzkie ucho odpowiedzialne jest za słuch i równowagę. Tylko u ssaków występuje ucho zewnętrzne. Ucho zewnętrzne jest jednym z trzech budulcowych części całego ucha. Dwie pozostałe to ucho środkowe i wewnętrzne. To dzięki tej części ciała możemy słyszeć różne dźwięki i tonacje. Musimy uważać na swój słuch. Coraz częściej jesteśmy podatni na wielki hałas, który dobiega z zewnątrz. Przyczynia się on do uszczerbku na słuchu, a także nawet groźniejszych powikłań (najgorszym jest całkowita utrata słuchu). Elementami, które odpowiadają za utrzymanie równowagi są woreczek, łagiewka a także kanały półkoliste. Trzeba pamiętać, że dla ucha również niekorzystnie wpływa słuchanie głośnej muzyki, zwłaszcza mając w nich słuchawki na przykład od mp3. trzeba również dbać o odpowiednią higienę uszu. Nie zaszkodzi nikomu rutynowa kontrola w postaci badań u laryngologa. To właśnie ten lekarz jest w stanie stwierdzić, czy z naszym słuchem jest wszystko w porządku, czy jednak potrzebne są jakieś zalecenia. Ucho każdego dnia daje nam wiele przyjemności w postaci dźwięków, które słyszymy. Muzyka czy głos ukochanej osoby pozwalają nam na to by się odprężyć, a to wszystko dzięki narządowi słuchu, dlatego dbajmy o niego należycie.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety.