Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Spokojnie! Nie grzej tak

Spokojnie! Nie grzej tak Nie róbcie ze swojego domu sauny. Nie… ile ja razy byłem w mieszkaniach których po prostu się dusiłem. Niektórzy ludzie są zbyt bardzo przewrażliwieni i myślą, że jeśli w domu będzie panowała temperatura około 30 stopni, to nie ma szans aby podłapać jakieś przeziębienie. Ci są jednak w wielkim błędzie. Właśnie w takich domach najczęściej dochodzi do zachorowań. Wtedy wystarczy tylko na chwile otworzyć okno, przy czym następuje nagła zmiana temperatury. Nie mówię już o wychodzeniu na dwór, tym bardziej w zimę, gdy praktycznie natychmiast następuje gwałtowna zmiana temperatury. Ciało nasze nie jest wtedy przyzwyczajone do takich temperatur i łatwo łapie infekcję. Sugerowaną temperaturą, która powinna panować w domu, jest 18-20 stopni, przez co ciało nie nagrzewa się tak bardzo i nie ma wtedy problem z otworzeniem okna, przewietrzenia mieszkania. Ludzie tacy, są także bardziej odporniejsi niż ci którzy całe życie wychowywali się w tak zwanym mamusinym „ciepełku”. Pamiętaj zawsze, że zbyt nagrzane pomieszczenia są tak samo szkodliwe dla organizmu jak zbyt zimne. Dlatego zawsze trzeba wszystko wypośrodkować a pomieszczenie czasami wywietrzyć by wpuścić do niego nieco tlenu.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety.