Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: wysiłek

Odpoczynek pasywny i aktywny

Odpoczynek pasywny i aktywny Nie wiem, czy każdy z was spotkał się z takimi określeniami i co one tak na prawdę znaczą. Tak więc Odpoczynek pasywny to jest tak zwany wysiłek psychiczny, czytanie książek, rozwiązywanie problemów i różnego typu zagadek. Natomiast aktywny, jak nie trudno się domyśleć to uprawianie jakiegoś sportu. Nie musi być wyczynowy. Wystarczy jakiś bieg wieczorem, lub regularne chodzenie na siłownie. Dlaczego to jest takie ważne ? Wysiłek fizyczny potrafi utrzymać nasze ciało w odpowiedniej kondycji, porawia krążenia, wzmacnia nasze serce, objętość płuc a także spala niepotrzebne kaloria ( to chyba najwazniejsze jest dla naszej płci pięknej) W końcu nie bez powodu stosuje się powiedzenie, że sport to zdrowie. Jeśli chodzi o rozwój umysłowy, wiadomo, to mózg odpowiada za całe nasze ciało, tak więc nie możemy zaniedbać naszego najważniejszego organu. Czasami, aby zachorować wystarczy się źle czuć, być przygnębionym. Najlepszy sposobem jest utrzymanie tych dwóch rodzajów odpoczynku na zrównoważonym poziomie. Z aktywnego odpoczynku nasz organizm czerpie znacznie więcej dobrego niż z pasywnego, dlatego polecam wam wszystkim częściej wybierać na odpoczynek na przykład spacer czy wycieczkę rowerową.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety.