Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: smak

Język

Język Język –narząd smaku. Język kojarzony jest z różnymi smakami. Ile to razy odczuwamy przyjemność kiedy smakujemy coś słodkiego na przykład czekoladę, cukierki, bądź inne przepyszne ciasta. Gdy na języku odczujemy kwaśny smak, nasza mina od razu się krzywi. Ten narząd na przykład u gadów, używany jest jako zmysł węchu. U innych ssaków natomiast, język często uchodzi za zmysł dotyku. Człowiek wyspecjalizował sobie język do mowy. Dzięki rozwinięciu tych części ciała, jako jedyny gatunek na świecie, możemy się porozumiewać przez pełne wyrazy i zdania. Za smak odpowiadają receptory smakowe, zwane kubkami smakowymi. Na poszczególnych częściach języka odczuwamy konkretne smaki. Na przykład słodki smak najlepiej odczuwalny będzie na samym koniuszku języka. Nierzadko dochodzi do zainfekowania tej części ciała ludzkiego. Zwykle zostaje on zarażony bakteriami, który atakuje całe gardło. Najlepiej wtedy sprawdzają się szałwiowe płukanki. Infekcja powinna minąć w przeciągu kliku dni, a czasem nawet w ciągu kilku godzin. Język daje nam chyba najprzyjemniejsze z doznań. Kupki smakowe na języku pozwalają nam na rozpoznawanie smaków, co przecież jest niezwykle przyjemnym doznaniem. Dlatego właśnie o język również warto jest dbać- utrzymując higienę.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety. berberine psychoterapia lublin