Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: skóra

Skóra muśnięta słońcem!

Skóra muśnięta słońcem! Opalanie się to bardzo ciekawa czynność. Coraz bardziej można utwierdzić się w przekonaniu, że ciemna i zbyt mocna opalenizna staje się już niemodna. Na dzień dzisiejszy za ładną opaleniznę uważa się skórę delikatnie „muśniętą słońcem”. To właśnie złocista opalenizna staje się idealnym dopasowaniem do sukienki, w której pokażemy się na plaży. Taką opaleniznę pomogą nam zdobyć kosmetyki z filtrem. Pomogą one również w nawilżeniu a także prawidłowym odżywieniu naszej skóry. Niestety jednoznacznie można zauważyć, że lubimy „smażyć się” na plaży, nie używając przy tym żadnego kosmetyku ochronnego. Jeżeli już ktoś z nas zdecyduje się na to, aby go użyć, ma poczucie, że używa go nieprawidłowo – ponieważ stosuje niedopasowane do skóry kremy. Na opakowaniach kremów czy też balsamów przeciwsłonecznych należy zwrócić uwagę na skróty, które zwykle oznaczać mogą w jakim stopniu krem jest w stanie ochronić naszą skórę przed poparzeniami słonecznymi. A zatem kiedy sięgniemy po krem z filtrem 8, czas naszego opalania możemy przedłużyć do 160 minut, kiedy bez jego użycia rumień pojawić się może na naszej skórze już po około 20 minutach. Każda z nas uwielbia opaloną skórę, lecz podczas zażywania kąpieli słonecznych należy również pamiętać o tym, że słońce w nadmiarze może być również szkodliwe. Dlatego róbmy to co lubimy ale z umiarem i stosując odpowiednie kosmetyki.

Dbajmy o naszą skórę

Dbajmy o naszą skórę Skórę mamy tylko jedną i trzeba o nią dbać. Skóra to część naszego ciała, o którą powinniśmy naprawdę dobrze dbać. Mamy ją bowiem przecież tylko i wyłącznie jedną. Nawet zęby mamy w liczbie dwóch w ciągu całego życia, ponieważ najpierw są zęby mleczne, a później zęby na resztę życia. Ze skórą jest – jak widać i jak zresztą doskonale sobie zdajemy sprawę – zupełnie inaczej. Ją mamy tę samą na okres całego naszego życia. Dlatego też niegłupim pomysłem jest zadbanie o nią. Nie chodzi tutaj oczywiście o jakieś przesadne, wydumane i zbyt intensywne zabiegi, bo mogłoby nawet odbić się niekorzystnie na jej stanie, ale chodzi w tym momencie właściwie tylko o to, ażeby odpowiednio o nią zadbać. W tym momencie pewne podstawowe kosmetyki, tak zwane kąpiele słoneczne (czyli: opalanie się na słońcu) i inne tego rodzaju zabiegi mogą być dla naszej jedynej skóry naprawdę pożądane i odpowiednie. Zresztą być może nawet mieliśmy, lub mamy obecnie, albo będziemy mieć w przyszłości okazję się o tym wszystkim przekonać. A przekonanie to będzie… na własnej skórze oczywiście. Pamiętaj zawsze, że cera ma ci służyć przez całe życie, a jeżeli będziesz o nią dbać już w młodości to z pewnością odwdzięczy ci się ona swoja uroda na starość.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety.