Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: nogi

Nogi

Nogi Nogi są jednym z największych atutów kobiety. Systematyczne dbanie o tą część ciała powoduje, że są piękne. Każda z nas chciałaby żeby były gładkie, jędrne i zgrabne. Aby tak było należy pamiętać o gimnastyce, masażach, dbać o ich higienę, nosić wygodne obuwie. Ruch jest bardzo ważny, przede wszystkim wtedy kiedy ma się pracę siedzącą lub stojącą. W takim przypadku powinno robić sobie krótkie przerwy na spacery. To pomoże uniknąć w przyszłości pajączków i żylaków. Dobrym sposobem na utrzymanie nóg w dobrej kondycji jest jazda na rowerze, basen czy biegi. Zbawienny dla nich jest zimny prysznic (nogi nie lubią ciepła). Masaż można wykonywać szorstką rękawicą. Należy pamiętać o ich odpowiednim nawilżeniu po każdej kąpieli. Zdarza się, że pod wieczór nogi są zmęczone i obolałe. W takim przypadku dobrze jest stosować kremu chłodzące. Można skorzystać z pomocy kosmetyczki, która pomoże pozbyć się ciężkości nóg, nawilży je i uelastyczni skórę. Zabieg może rozbić strukturę cellulitu, przyspieszyć spalanie tłuszczu, modelować sylwetkę. Po takich zabiegach nogi są lekkie, świeże i wygładzone. Pobudza mięśnie oraz mikro krążenie. Warto dbać o nogi, nie tylko ze względu na ich urodę ale także ze względu na zdrowie, by mogły nosić nas jak najdłużej.

Nogi

Nogi Nogi – kończyny dolne. Nogi niosą nas przez całe życie. Tak naprawdę większość z nas nie wyobraża sobie życia bez nóg. Nie mamy odpowiednio wyspecjalizowanych kończyn górnych, tak by upraszać się wspomagając właśnie nimi. Dlatego właśnie należy odpowiednio dbać o nogi, pilnować by nie powstawały na nich odciski, w momencie kiedy ma się skłonność do żylaków, używać odpowiednich kosmetyków. Człowiek otrzymał od natury odpowiednio przystosowaną stopę, która potrafi utrzymać ludzkie ciało w pionie. Dzięki nogom potrafimy się poruszać, zmierzyć bardzo dużo kilometrów. Nogi składają się z miednicy, później uda, kolana, a także podudzia. Noga zakończona jest stopą. Niestety często zdarza się tak, że ta część ciała ulega złamaniu, lub zwichnięciu. Staje się tak, gdy poruszamy się nieostrożnie, na przykład na śliskiej powierzchni. Dzięki miednicy noga łączy się z resztą ciała ludzkiego. Niestety zdarzają się również tragiczne przypadki, kiedy w wyniku jakiegoś wypadku lub nieuniknionej choroby człowiek traci swoją nogę. Obecnie medycyna jest tak szeroko rozwinięta, że lekarze oferują pacjentom protezę lub nawet przeszczep całej nogi. Jest to oczywiście dla poszkodowanego bardzo traumatyczne przeżycie, z którym musi się zmierzyć.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety.