Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: kobieta

Typ naszej sylwetki

Typ naszej sylwetki Jest wiele rodzajów sylwetek ludzkich. Każda z Pań chce wyglądać jak zadbana a także piękna kobieta. Codzienne zabiegi w łazience mające na celu stworzenie całodniowego make up, po pracy korzystanie z usług fitness czy z siłowni, weekendami basen. Wszystko po to, aby figura była jak najbardziej szczupła ale i ponętna. Niestety bowiem matka natura nie zaopatrzyła każdej z kobiet w świetną figurę, która nie wymaga dopracowania ani jakiegokolwiek wysiłku. To geny decydują o tym, jaką figurę przybierzemy w przyszłości. Mając figurę typu „Pani Jabłko”, nie należy załamywać się, że z tymi niesfornymi, wręcz męskimi ramionami a także szerokimi plecami nie da się nic zrobić. Wręcz przeciwnie. Odpowiednia dieta a także co najważniejsze – systematyczne ćwiczenia pomogą w wymodelowaniu sylwetki według naszych upodobań! Odpowiednie zabiegi, prawidłowe odżywianie i systematyczność w wykonywaniu poszczególnych elementów sprawi, że każda z Pań może osiągnąć wymarzoną figurę „Pani Klepsydry”, która jak wiadomo wszem i wobec jest najbardziej pożądaną kobiecą sylwetką. Na podstawie typu sylwetki łatwo można dobrać dietę i ćwiczenia. Na podstawie typu budowy ciała łatwo widać, jakie partie należy wyćwiczyć lub wyszczuplić.

Nogi

Nogi Nogi są jednym z największych atutów kobiety. Systematyczne dbanie o tą część ciała powoduje, że są piękne. Każda z nas chciałaby żeby były gładkie, jędrne i zgrabne. Aby tak było należy pamiętać o gimnastyce, masażach, dbać o ich higienę, nosić wygodne obuwie. Ruch jest bardzo ważny, przede wszystkim wtedy kiedy ma się pracę siedzącą lub stojącą. W takim przypadku powinno robić sobie krótkie przerwy na spacery. To pomoże uniknąć w przyszłości pajączków i żylaków. Dobrym sposobem na utrzymanie nóg w dobrej kondycji jest jazda na rowerze, basen czy biegi. Zbawienny dla nich jest zimny prysznic (nogi nie lubią ciepła). Masaż można wykonywać szorstką rękawicą. Należy pamiętać o ich odpowiednim nawilżeniu po każdej kąpieli. Zdarza się, że pod wieczór nogi są zmęczone i obolałe. W takim przypadku dobrze jest stosować kremu chłodzące. Można skorzystać z pomocy kosmetyczki, która pomoże pozbyć się ciężkości nóg, nawilży je i uelastyczni skórę. Zabieg może rozbić strukturę cellulitu, przyspieszyć spalanie tłuszczu, modelować sylwetkę. Po takich zabiegach nogi są lekkie, świeże i wygładzone. Pobudza mięśnie oraz mikro krążenie. Warto dbać o nogi, nie tylko ze względu na ich urodę ale także ze względu na zdrowie, by mogły nosić nas jak najdłużej.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety.