Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: kilogramy

Dieta

Dieta Powiedz dość zbędnym kilogramom, uporaj się ze swoim problemem stosując odpowiednią dietę. W walce z niechcianymi kilogramami największym sprzymierzeńcem staje się dieta. Podstawowym błędem jaki popełniają osoby pragnące schudnąć jest złe podejście do diety. Traktowana jest ona jak kara. A tu najważniejsze jest optymistyczne podejście. Dieta nie polega na tym, że mamy głodować i jeść niesmacznie. Uniedogodnienie polega na tym, że nie możemy pozwalać sobie na to by jeść w tak dużych ilościach i niestety nie możemy jeść tego na co akurat mamy ochotę. Ważne by tak rozplanować cały dzień, aby zjeść pięć posiłków w mniej więcej równych odstępach czasu i najlepiej w określonych godzinach. W ten sposób stale dostarczmy organizmowi pożywienie i nie odczuwamy głodu. Posiłki te muszą być odpowiednio mniejsze i małokaloryczne. Należy włączyć sporo owoców i warzyw, które teraz powinny stać się podstawą odżywiania. Kategorycznie należy zrezygnować z wysoko słodzonych napojów, które należy zastąpić małokalorycznymi napojami, a najlepiej wodą. Codziennie należy spożywać jej przynajmniej półtora litra. Dokładnie tak w każdej diecie najważniejsza jest woda, której należy pić jak najwięcej, pomoże ona usunąć toksyny z organizmu a tym samym przyspieszy spalanie tłuszczu.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety.