Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: jedzenie

Dieta niskowęglowodanowa

Dieta niskowęglowodanowa Jak schludność nie ograniczając porcji jedzenia do minimum, czyli tajniki diety niskowęglowodanowej.Diety niskowęglowodanowe zostały spopularyzowane w latach siedemdziesiątych. Po latach zapomnienia wróciły do łask, głównie dzięki temu, że stosowane były przez gwiazdy kina i telewizji. Co najważniejsze przyjmuje się, że diety oparte na niwelacji ilości węglowodanów w spożywanym jedzeniu przynoszą bardzo dobre skutki, a przy tym są bezpieczne i chronią przed tzw. efektem jojo. Dieta niskowęglowodanowa polega na zastąpieniu węglowodanów, które codziennie jemy przez białka i tłuszcze. W związku z tym dieta ta jest bardzo tłusta. Dieta ta ma swoje zasadnicze plusy. Przede wszystkim jest dobra dla tych, którzy nie chcą ograniczać ilości jedzenia, a także dzięki zastosowaniu tej diety nie na się poczucia głodu, które towarzyszy przy zastosowaniu innych diet. Dieta ta opiera się na wyeliminowaniu z jadłospisu przed wszystkim pieczywa i ziemniaków. Za to spożywa się głównie boczek, sery, śmietanę i inne wysokobiałkowe i tłuste produkty. Co zadziwia skuteczność tego typu diet jest wyższa niż innych, dowiodły tego liczne badania przeprowadzane przez ekspertów żywieniowych. Każda dieta ma swoje plusy i minusy, które należy poznać przed jej zastosowaniem, tak jest również w tym przypadku. Ale pamiętaj, że zawsze dieta powinna być dobrana indywidualnie do organizmu.

Zaburzenia odżywiania

Zaburzenia odżywiania Długoletnie, złe podejście do jedzenia prowadzi do zaburzeń odżywiania. Wiele kobiet ma bardzo niezdrowe podejście do jedzenia. Czasy pięknych ciał, które otaczają nas z każdej strony, czy to w telewizji, czy na billboardach sprawiają, że większość kobiet chce mieć piękne i szczupłe ciało jak z obrazka. Natłok diet, które możemy stosować, oferty z klubów fitness czy presja społeczeństwa powoduje, że wiele kobiet nie umie poradzić sobie z nadwagą i stosując złe podejście odchudzania, popada w zaburzenia odżywiania. Najczęściej spotykane, zwłaszcza u młodych kobiet zaburzenia to anoreksja i bulimia. Dwie choroby, które stały się znakiem naszych czasów. Niestety w dzisiejszym świecie zaburzenia odżywiania są bardzo częstym problemem, który spotyka coraz więcej młodych ludzi- szczególnie kobiet. Młode dziewczyny z problemami radzą sobie zajadając się- popadają w otyłość, lub po prostu nie jedzą przez co powodują u siebie anoreksję. Problemy z odżywianiem mają różne podłoża, najczęściej są to podłoża psychiczne. Kobiety ogarnięte manią pięknego ciała są w stanie doprowadzić je do całkowitego wycieńczenia. W niektórych przypadkach, zwłaszcza przy anoreksji chora osoba może wymagać hospitalizacji. Dlatego ważne jest, aby zawsze przestrzegać wymogów, jakie stawia nasz organizm, doprowadzanie go na skraj wyczerpania nigdy nie przyniesie skutku.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety. nowe chwilłwki