Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: dieta makrobiotyczna

Dieta i zdrowie

Dieta i zdrowie Szczupła sylwetka to marzenie nie jednej osoby, chcemy być wysportowani i piękni, tym czasem na efekt taki trzeba sobie zapracować. Tylko ciężką pracą możemy zgubić zbędne kilogramy a do tego lepiej się poczuć. Najtrudniej jest jednak zacząć, ponieważ bronimy się przed wysiłkiem czy zmianą odżywiania się. Dieta jednak nie musi być żadnym złem wystarczy, jeśli tylko jest właściwa. Dieta i zdrowie to jedno, tylko właściwie dożywiając się możemy być zdrowi i szczupli. Zastanówmy się, więc jak powinna wyglądać dieta i zdrowie? Dieta i zdrowie to przede wszystkim wzorowanie się na piramidzie zdrowego odżywiania się. W diecie powinny znaleźć się warzywa, owoce, chude mięso czy węglowodany. Na pewno unikamy tłuszczy, cukrów i używek. Jeśli zastosujemy się do tych wytycznych możemy być pewni, że efekty zauważymy bardzo szybko. Nasza sylwetka powinna się zmienić, ilość tkanki tłuszczowej najczęściej redukuje się o kilka procent, zyskuje na tym nasza skóra oraz samopoczucie. Lepsze dożywianie się to też zdrowszy organizm, czujemy się bardziej radośni i aktywni, ponieważ w żołądku nie zalega nam już ciężkostrawne jedzenie. Dieta to ważny element naszego życia najczęściej jednak nie jest ona właściwa, złych nawyków nabieramy już w okresie dziecięcym a później trudno jest nam je zmienić.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety. przedtreningowka