Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: czystość

Ubiór i jego czystość

Ubiór i jego czystość Ubiór, kolejny ważny czynnik warunkujący to czy jesteśmy zdrowi czy też nie. Ważne jest to, aby człowiek w swoim ubraniu czuł się dobrze. Ubiór nie powinien krępować ruchów, ani powodować pocenia się. Nasz ubiór powinien być dostosowany do pory roku a także do pogody która panuje w danym momencie na dworze. Tak więc gdy jest gorąco nie powinniśmy ubierać się zbyt grubo, aby się nie pocić. Tak samo zimą. Tak racja, ciepło, ale nie tak, aby ciało nie mogło oddychać i każdy nas już nawet najmniejszy wysiłek powodował nadmierne pocenie się. Oprócz tego, nasze ubranie powinno być wykonane z odpowiedniego materiału. Do wyboru mamy dzisiaj wiele włókien naturalnych, oraz syntetycznych, które wymagają innych sposobów i środków do pielęgnacji. Ponieważ utrzymanie naszego ubrania w czystości to podstawowy warunek higieny wymagający systematycznego prania i prasowania, trzeba w tym względzie przestrzegać zalecanych przez producenta procedur, aby przez nieuwagę nie zniszczyć garderoby. Wydawać by się mogło, że ubiór nie ma wpływu na nasze zdrowie, a tutaj się okazuje, że jest to niezwykle mylne stwierdzenie. Otóż zbyt obcisłe ubrania, mogą powodować otarcia i tym podobne. Ale również brudne ubrania są niebezpieczne, gdyż na nich rozwijają się bakterie.

Dłonie

Dłonie Jak wiadomo zarówno dłonie jak i czyste, zadbane paznokcie są wizytówką każdego z nas. Dłonie starzeją się szybciej niż twarz. Nie tylko powinno się dbać o ładny wygląd dłoni, aby były gładkie, ale również o paznokcie, a więc o manicure. Dłonie narażone są przede wszystkim na detergenty (płyny do mycia naczyń, proszki), mróz, wiatr, słońce. Powinno stosować ochronne kremy (najlepiej z gliceryną), aby je natłuścić; poddawać je masażom, polegającym na ugniataniu i podszczypywaniu; stosować peeling (delikatny); nakładać maseczki (z parafiny lub z kremów). Do wzmocnienia paznokci przydatne będą różnego rodzaju odżywki wzmacniające i regenerujące. W aptece jest również spory wybór witamin wzmacniających paznokcie od wewnątrz. Dobrym sposobem jest również moczenie ich w oliwie z oliwek. W salonach kosmetycznym znajdziemy oferty zabiegów na dłonie, które je zregenerują, odbudują oraz głęboko nawilża. Po takim zabiegu nasze dłonie odzyskają witalność. Są też zabiegi odmładzające skórę dłoni. Po takim zabiegu włókna kolagenowe odzyskują sprężystość. Można też je odmłodzić metodą laserową . dłonie są nasza wizytówką, dlatego warto jest zawsze dbać o to by mieć ładne i równe paznokcie oraz zadbane dłonie.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety.