Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: człowiek

Ciało ludzkie

Ciało ludzkie Ciało ludzkie jako całość człowieka. Już od najdawniejszych czasów, człowieka zastanawiało własne ciało. Nasze ciało jest wielką skomplikowaną maszyną, w której wszystkie układy są ze sobą powiązane i mają na siebie wpływ, dlatego zawsze pamiętajmy o tym aby dbać o swoje ciało jak należy. Rozmyślali, z czego jest zbudowane oraz z czego się składa. Już w filozofii uznano, że ciało ludzkie i dusza tworzą jedność. Platon, który uznawał, że ciało jest wiezieniem dla duszy, stworzył nową filozofię pod tym względem. Do najgłówniejszych części ciała możemy zaliczyć głowę, szyję tułów oraz obie kończyny górne oraz dolne. Wyspecjalizowały się nauki do poznania ciała takie jak anatomia ciała lub antropologia fizyczna. Człowiek rozwija się do momentu zapłodnienia. Czyli wtedy kiedy staje się zarodkiem, do momenty swojego zgonu. W tym momencie ciało jego nazywane jest zwłokami. Pod względem chemii, ludzkie ciało składa się głownie z wody, a także z związków organicznych i nieorganicznych. Człowiek swoje ciało traktuje jak coś pięknego. Niejedna osoba chodzi na siłownię. Robimy tatuaże na skórze, czy też kolczykujemy się w różnych miejscach. Jedno jest pewne, trzeba dbać o swoje ciało. Bo w końcu mamy je jedno jedyne.

Zagrożenia

Zagrożenia Warto wiedzieć co może nam zaszkodzić. Wszystko, nawet to, co może służyć zdrowiu, może człowiekowi zagrozić gdy jest używane zbyt często i nieodpowiednio. Szczególną uwagę powinno poświęcić się kosmetyką, które mają sprawiać, że wyglądamy piękniej i młodziej a tak na prawdę mogą także szkodzić. Dzisiaj na rynku jest wiele preparatów i usług wspomagających urodę, ale nie wszystko co służy urodzie, sprzyja zdrowiu. W wielu kosmetykach używa się substancji, które powinny być zakazane. Może nie ma ich tak dużo, aby zaszkodziły podczas jednorazowego użycia, jednak jeśli ktoś stosuje je regularnie, to już inna sprawa. Należy również pamiętać, że niektóre składniki kosmetyków są silnymi alergenami i mogą powodować reakcje alergiczne. Tak więc, jeśli nie musimy, nie używajmy niepotrzebnych kosmetyków. Ważniejsze jest chyba zdrowie od tego, żeby przez pewien czas ładnie wyglądać. Wiek i tak nas wcześniej dosięgnie tak czy inaczej i ważne jest to jak wtedy się będziemy czuć. Nikt z nas chyba nie chciał by być zdanym na kogoś innego, kogoś kto by się nami opiekował. Aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach dla naszego zdrowia warto jest na przykład poczytać wszelkiego rodzaju poradniki zdrowotne, w których znajdziecie wiele ciekawych informacji na temat zdrowia.

Ręka

Ręka Ręka – kończyna górna. Jedną z najważniejszych części ciała są kończyny górne, zwane rękoma. U człowieka wykształcił się przeciwstawny palec- kciuk, który pozwala chwytać różne przedmioty, a także wykonywać praktycznie wszystkie czynności. Ręce składają się z nadgarstka, przedramienia, łokcia, ramienia, a także okolic pachy i nadramienia. U człowieka, tak jak innych naczelnych, przy dłoniach wyróżniane są linie papilarne. Są one w społeczeństwie wykorzystywane, jako identyfikacja danego człowieka. U małp, linie papilarne, spełniają funkcję wspomagającą chwytania się drzew. Powszechnie kobiety uznają swoje dłonie jako element ciała, który można ozdobić. Wiele przedstawicielek pięknej płci, maluje sobie paznokcie, zakłada pierścionki, obrączki, bransoletki. Niektóre z nich mają nawet odwagę wytatuować sobie coś na ręce. Jakiś ładny, ozdobny tribal na ramieniu jest w wielu krajach codziennym zjawiskiem. Od razu, na pierwszy rzut oka można rozpoznać rękę damską od męskiej. Męska jest owłosiona i ma bardziej rozbudowane wszystkie mięśnie. Ręce pomagają nam praktycznie każdego dnia w każdej czynności Nawet idąc dzięki rękom utrzymujemy równowagę. Dlatego zawsze trzeba uważać na ręce i wszelkie rany leczyc tak aby nie wdało się zakażenie.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety. USG tarczycy