Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: ciało

Ciało ludzkie

Ciało ludzkie Ciało ludzkie jako całość człowieka. Już od najdawniejszych czasów, człowieka zastanawiało własne ciało. Nasze ciało jest wielką skomplikowaną maszyną, w której wszystkie układy są ze sobą powiązane i mają na siebie wpływ, dlatego zawsze pamiętajmy o tym aby dbać o swoje ciało jak należy. Rozmyślali, z czego jest zbudowane oraz z czego się składa. Już w filozofii uznano, że ciało ludzkie i dusza tworzą jedność. Platon, który uznawał, że ciało jest wiezieniem dla duszy, stworzył nową filozofię pod tym względem. Do najgłówniejszych części ciała możemy zaliczyć głowę, szyję tułów oraz obie kończyny górne oraz dolne. Wyspecjalizowały się nauki do poznania ciała takie jak anatomia ciała lub antropologia fizyczna. Człowiek rozwija się do momentu zapłodnienia. Czyli wtedy kiedy staje się zarodkiem, do momenty swojego zgonu. W tym momencie ciało jego nazywane jest zwłokami. Pod względem chemii, ludzkie ciało składa się głownie z wody, a także z związków organicznych i nieorganicznych. Człowiek swoje ciało traktuje jak coś pięknego. Niejedna osoba chodzi na siłownię. Robimy tatuaże na skórze, czy też kolczykujemy się w różnych miejscach. Jedno jest pewne, trzeba dbać o swoje ciało. Bo w końcu mamy je jedno jedyne.

Zaburzenia odżywiania

Zaburzenia odżywiania Długoletnie, złe podejście do jedzenia prowadzi do zaburzeń odżywiania. Wiele kobiet ma bardzo niezdrowe podejście do jedzenia. Czasy pięknych ciał, które otaczają nas z każdej strony, czy to w telewizji, czy na billboardach sprawiają, że większość kobiet chce mieć piękne i szczupłe ciało jak z obrazka. Natłok diet, które możemy stosować, oferty z klubów fitness czy presja społeczeństwa powoduje, że wiele kobiet nie umie poradzić sobie z nadwagą i stosując złe podejście odchudzania, popada w zaburzenia odżywiania. Najczęściej spotykane, zwłaszcza u młodych kobiet zaburzenia to anoreksja i bulimia. Dwie choroby, które stały się znakiem naszych czasów. Niestety w dzisiejszym świecie zaburzenia odżywiania są bardzo częstym problemem, który spotyka coraz więcej młodych ludzi- szczególnie kobiet. Młode dziewczyny z problemami radzą sobie zajadając się- popadają w otyłość, lub po prostu nie jedzą przez co powodują u siebie anoreksję. Problemy z odżywianiem mają różne podłoża, najczęściej są to podłoża psychiczne. Kobiety ogarnięte manią pięknego ciała są w stanie doprowadzić je do całkowitego wycieńczenia. W niektórych przypadkach, zwłaszcza przy anoreksji chora osoba może wymagać hospitalizacji. Dlatego ważne jest, aby zawsze przestrzegać wymogów, jakie stawia nasz organizm, doprowadzanie go na skraj wyczerpania nigdy nie przyniesie skutku.

Twarz

Twarz Twarz jest najbardziej indywidualna częścią ciała. To dzięki niej jesteśmy rozpoznawalni. Warto o nią dbać. Możemy rozróżnić cztery rodzaje cery: suchą, normalną, mieszaną i tłustą. O każdą z nich dbamy inaczej. Oprócz tego cera może być wrażliwa lub naczynko wa. Cerę suchą można poznać po tym, że po jej umyciu mamy wrażenie „ciągnięcia”. Na takiej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki. Trzeba dbać o jej dobre nawilżenie. Przy niej warto też zrezygnować z pudru sypkiego na rzecz fluidu, który dodatkowo ją nawilży. Cera normalna jest gładka i nie posiada przebarwień. Trzeba jednak o nią dbać, bo może przekształcić się w cerę suchą. Nie wymaga jednak silnej pielęgnacji, wystarczą lekkie kremy. Cera tłusta, to cera, na której widoczna jest tłusta powierzchnia, ma szarawą barwę, w wieku dojrzewania może pojawić się trądzik. Do jej pielęgnacji warto użyć preparatów matujących i środków antybakteryjnych. Warto użyć pudru żeby się nie błyszczeć. Cera mieszana, to połączenie cery suchej i tłustej. Charakterystyczną cechą jest to, że czoło, nos i broda są tłuste, a twarz po bokach sucha. Do jej pielęgnacji należy używać lekkich kremów. Na twarzy zawsze wszystko widać jak na dłoni, dlatego dbaj o nią wyjątkowo i obserwuj zachodzące na niej zmiany.

Kosmetyki Wyszczuplające

Kosmetyki Wyszczuplające Piękne ciało wymaga dużych nakładów pracy. Nie wszyscy rodzą się z ciałem, którego pielęgnacja zabiera minimum czasu. Większość z nas musi włożyć dużo wysiłku, aby ciało pięknie się prezentowało. Do pielęgnacji ciała podczas diety i ćwiczeń odchudzających powstały specjalne kosmetyki wyszczuplające, które mają nam pomóc w uzyskaniu zgrabnej sylwetki, którą z dumą mogli będziemy prezentować na plaży. Kosmetyki te, to przede wszystkim kosmetyki antycellulitisowe, likwidujące pomarańczową skórkę, kosmetyki pomagające zwalczać rozstępy powstałe w wyniku nadmiernego spadku lub wzrostu wagi czy preparaty ujędrniające i napinające skórę. W przypadku preparatów wyszczuplających występuje ta sama zasada jak i w przypadku ćwiczeń i diet, one nigdy nie działają same. Aby zwiększyć ich skuteczność powinniśmy przede wszystkim ćwiczyć w czasie ich używania. Każda z nas chce mieć piękne ciało nie koniecznie poświęcając jemu dużo czasu- w postaci ćwiczeń czy diety. Wiele kobiet postanawia się odchudzić poprzez używanie odpowiednich kosmetyków. Mimo zapewnień producentów o ubytkach centymetrów pod stosowaniu preparatów zwykle jest to możliwe dopiero po połączeniu ich stosowania z wysiłkiem fizycznym, który wspomaga ich działanie.

Dbajmy o naszą skórę

Dbajmy o naszą skórę Skórę mamy tylko jedną i trzeba o nią dbać. Skóra to część naszego ciała, o którą powinniśmy naprawdę dobrze dbać. Mamy ją bowiem przecież tylko i wyłącznie jedną. Nawet zęby mamy w liczbie dwóch w ciągu całego życia, ponieważ najpierw są zęby mleczne, a później zęby na resztę życia. Ze skórą jest – jak widać i jak zresztą doskonale sobie zdajemy sprawę – zupełnie inaczej. Ją mamy tę samą na okres całego naszego życia. Dlatego też niegłupim pomysłem jest zadbanie o nią. Nie chodzi tutaj oczywiście o jakieś przesadne, wydumane i zbyt intensywne zabiegi, bo mogłoby nawet odbić się niekorzystnie na jej stanie, ale chodzi w tym momencie właściwie tylko o to, ażeby odpowiednio o nią zadbać. W tym momencie pewne podstawowe kosmetyki, tak zwane kąpiele słoneczne (czyli: opalanie się na słońcu) i inne tego rodzaju zabiegi mogą być dla naszej jedynej skóry naprawdę pożądane i odpowiednie. Zresztą być może nawet mieliśmy, lub mamy obecnie, albo będziemy mieć w przyszłości okazję się o tym wszystkim przekonać. A przekonanie to będzie… na własnej skórze oczywiście. Pamiętaj zawsze, że cera ma ci służyć przez całe życie, a jeżeli będziesz o nią dbać już w młodości to z pewnością odwdzięczy ci się ona swoja uroda na starość.

Ręka

Ręka Ręka – kończyna górna. Jedną z najważniejszych części ciała są kończyny górne, zwane rękoma. U człowieka wykształcił się przeciwstawny palec- kciuk, który pozwala chwytać różne przedmioty, a także wykonywać praktycznie wszystkie czynności. Ręce składają się z nadgarstka, przedramienia, łokcia, ramienia, a także okolic pachy i nadramienia. U człowieka, tak jak innych naczelnych, przy dłoniach wyróżniane są linie papilarne. Są one w społeczeństwie wykorzystywane, jako identyfikacja danego człowieka. U małp, linie papilarne, spełniają funkcję wspomagającą chwytania się drzew. Powszechnie kobiety uznają swoje dłonie jako element ciała, który można ozdobić. Wiele przedstawicielek pięknej płci, maluje sobie paznokcie, zakłada pierścionki, obrączki, bransoletki. Niektóre z nich mają nawet odwagę wytatuować sobie coś na ręce. Jakiś ładny, ozdobny tribal na ramieniu jest w wielu krajach codziennym zjawiskiem. Od razu, na pierwszy rzut oka można rozpoznać rękę damską od męskiej. Męska jest owłosiona i ma bardziej rozbudowane wszystkie mięśnie. Ręce pomagają nam praktycznie każdego dnia w każdej czynności Nawet idąc dzięki rękom utrzymujemy równowagę. Dlatego zawsze trzeba uważać na ręce i wszelkie rany leczyc tak aby nie wdało się zakażenie.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety. Zobacz produkty do włosłw na olejek-lniany.pl