Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Tag: cera

Twarz

Twarz Twarz jest najbardziej indywidualna częścią ciała. To dzięki niej jesteśmy rozpoznawalni. Warto o nią dbać. Możemy rozróżnić cztery rodzaje cery: suchą, normalną, mieszaną i tłustą. O każdą z nich dbamy inaczej. Oprócz tego cera może być wrażliwa lub naczynko wa. Cerę suchą można poznać po tym, że po jej umyciu mamy wrażenie „ciągnięcia”. Na takiej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki. Trzeba dbać o jej dobre nawilżenie. Przy niej warto też zrezygnować z pudru sypkiego na rzecz fluidu, który dodatkowo ją nawilży. Cera normalna jest gładka i nie posiada przebarwień. Trzeba jednak o nią dbać, bo może przekształcić się w cerę suchą. Nie wymaga jednak silnej pielęgnacji, wystarczą lekkie kremy. Cera tłusta, to cera, na której widoczna jest tłusta powierzchnia, ma szarawą barwę, w wieku dojrzewania może pojawić się trądzik. Do jej pielęgnacji warto użyć preparatów matujących i środków antybakteryjnych. Warto użyć pudru żeby się nie błyszczeć. Cera mieszana, to połączenie cery suchej i tłustej. Charakterystyczną cechą jest to, że czoło, nos i broda są tłuste, a twarz po bokach sucha. Do jej pielęgnacji należy używać lekkich kremów. Na twarzy zawsze wszystko widać jak na dłoni, dlatego dbaj o nią wyjątkowo i obserwuj zachodzące na niej zmiany.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety.