Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Kategoria: Zdrowie

Oczy

Oczy Oczy – narząd wzroku. Mówi się potocznie, ze oczy odzwierciedlają duszę człowieka. Mogą być różne: zielone, niebieskie, piwne lub czarne jak noc. Tak naprawdę są to po prostu narządy, które pozwalają nam widzieć. Oczy zbudowane jest z maleńkich elementów, które razem precyzyjnie współpracują. Tymi elementami są twardówka, rogówka, ciało szkliste, a także tęczówka. Właśnie od tęczówki zależy koloryt naszych oczu. To w oczach, tej części ciała znajduje się kanalik łzowy, który jest odpowiedzialny za ludzki płacz. Oczy chronione są powieką, mająca za zadnie chronić albo od wyschnięciem oka, lub przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Trzeba pamiętać aby chronić te delikatne części ciała, jakimi są nasze oczy. Nieodpowiednia pielęgnacja, może szybko doprowadzić do zapalenia spojówek. Należy również dbać o odpowiednie oświetlenie, zwłaszcza przy pacach pisemnych czy czytaniu. Zlekceważenie tego czynnika, może doprowadzić do poważnej wady wzroku, jaką jest daleko- lub krótkowzroczność. Potrzebna jest wtedy korekta wzroku, poprzez stałe noszenie okularów. Czy ktoś z nas kiedykolwiek wyobrażał sobie jak to byłoby nie widzieć? Z pewnością tak ale nikt nie chciałby tego w rzeczywistości doświadczyć, dlatego dbajmy o oczy każdego dnia.

Uroda a zdrowie

Uroda a zdrowie Pomiędzy urodą a zdrowiem są związki. Czy wiemy jakie są powiązania pomiędzy naszą urodą a naszym zdrowiem? Właściwie częściowo możemy być świadomi tego, w jaki sposób wyglądają owe podobieństwa, choć – rzecz jasna – nie ma i nie może być tutaj przecież żadnego rodzaju przymusu. Skoro już zatem ustaliliśmy sobie, że o żadnym przymusie być tutaj mowy nie może, to zastanówmy się chociażby przez kilka krótkich chwil, jakie są wspomniane powiązania pomiędzy ową urodą oraz zdrowiem? Bardzo pokrótce można by stwierdzić, że uroda jest niejako odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia, a zdrowie jest często w takim samym stanie, lub przynajmniej bardzo podobnym, co wspomniana uroda. Właściwie jest to wszystko jakoś w większości dla nas jasna sprawa. Pamiętajmy również i taką rzecz, że jeśli chcemy poprawić naszą urodę powinno się także zadbać o stan naszego zdrowia, ponieważ gdy poprawi się jedno, to jednocześnie również i ulegnie poprawie druga z omawianych spraw. Niestety jak nasz organizm podupada na zdrowiu, od razu łatwo jest to wyczuć. Przede wszystkim mogą pojawić się problemy z włosami czy paznokciami. Dlatego właśnie warto jest obserwować swój organizm. I tak to wszystko się mniej więcej ma. Wszystko jest ze sobą powiązane.

Szyja i dekolt

Szyja i dekolt Szyja i dekolt to wizytówka każdej kobiety. Najszybciej zdradzają wiek. Często zapomina się o tych partiach ciała. Żeby cieszyć się jak najdłużej ich pięknym wyglądem, warto o nie zadbać. Te partie ciała starzeją się najszybciej. Jest bardziej delikatna i cienka, szybko się odwadnia i wiotczeje. Powinno się ją traktować tak samo jak skórę twarzy, a więc nawilżać, masować (zawsze od dołu w kierunku brody), powinno się też być wyprostowanym, stosować peelingi. Obecnie jest bardzo bogata oferta kosmetyków przeznaczonych specjalnie do szyi i dekoltu. Należy też pamiętać o tym, że ze względu na to iż jest delikatniejsza od skóry twarzy, należy ją chronić przed słońcem kremami z wysokimi filtrami UVA/UVB. Zbawienny wpływ ma też zimny prysznic. To ujędrnia skórę i napina. Gabinety kosmetyczne również oferują bogatą gamę zbiegów. Dzięki takim zabiegom można utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, można powstrzymać nadmierną utratę wody, można odżywić i zregenerować tkanki, uelastycznić i pogrubić naskórek, zahamować proce powstawania zmarszczek, rozjaśnić przebarwienia. Szczególnie Panie powinny wyjątkowo dbać o skórę na szyi i na dekolcie ponieważ bardzo często ją odsłaniają w koszulkach z różnego typu wycięciami.

Ubiór i jego czystość

Ubiór i jego czystość Ubiór, kolejny ważny czynnik warunkujący to czy jesteśmy zdrowi czy też nie. Ważne jest to, aby człowiek w swoim ubraniu czuł się dobrze. Ubiór nie powinien krępować ruchów, ani powodować pocenia się. Nasz ubiór powinien być dostosowany do pory roku a także do pogody która panuje w danym momencie na dworze. Tak więc gdy jest gorąco nie powinniśmy ubierać się zbyt grubo, aby się nie pocić. Tak samo zimą. Tak racja, ciepło, ale nie tak, aby ciało nie mogło oddychać i każdy nas już nawet najmniejszy wysiłek powodował nadmierne pocenie się. Oprócz tego, nasze ubranie powinno być wykonane z odpowiedniego materiału. Do wyboru mamy dzisiaj wiele włókien naturalnych, oraz syntetycznych, które wymagają innych sposobów i środków do pielęgnacji. Ponieważ utrzymanie naszego ubrania w czystości to podstawowy warunek higieny wymagający systematycznego prania i prasowania, trzeba w tym względzie przestrzegać zalecanych przez producenta procedur, aby przez nieuwagę nie zniszczyć garderoby. Wydawać by się mogło, że ubiór nie ma wpływu na nasze zdrowie, a tutaj się okazuje, że jest to niezwykle mylne stwierdzenie. Otóż zbyt obcisłe ubrania, mogą powodować otarcia i tym podobne. Ale również brudne ubrania są niebezpieczne, gdyż na nich rozwijają się bakterie.

Język

Język Język –narząd smaku. Język kojarzony jest z różnymi smakami. Ile to razy odczuwamy przyjemność kiedy smakujemy coś słodkiego na przykład czekoladę, cukierki, bądź inne przepyszne ciasta. Gdy na języku odczujemy kwaśny smak, nasza mina od razu się krzywi. Ten narząd na przykład u gadów, używany jest jako zmysł węchu. U innych ssaków natomiast, język często uchodzi za zmysł dotyku. Człowiek wyspecjalizował sobie język do mowy. Dzięki rozwinięciu tych części ciała, jako jedyny gatunek na świecie, możemy się porozumiewać przez pełne wyrazy i zdania. Za smak odpowiadają receptory smakowe, zwane kubkami smakowymi. Na poszczególnych częściach języka odczuwamy konkretne smaki. Na przykład słodki smak najlepiej odczuwalny będzie na samym koniuszku języka. Nierzadko dochodzi do zainfekowania tej części ciała ludzkiego. Zwykle zostaje on zarażony bakteriami, który atakuje całe gardło. Najlepiej wtedy sprawdzają się szałwiowe płukanki. Infekcja powinna minąć w przeciągu kliku dni, a czasem nawet w ciągu kilku godzin. Język daje nam chyba najprzyjemniejsze z doznań. Kupki smakowe na języku pozwalają nam na rozpoznawanie smaków, co przecież jest niezwykle przyjemnym doznaniem. Dlatego właśnie o język również warto jest dbać- utrzymując higienę.

Nogi

Nogi Nogi są jednym z największych atutów kobiety. Systematyczne dbanie o tą część ciała powoduje, że są piękne. Każda z nas chciałaby żeby były gładkie, jędrne i zgrabne. Aby tak było należy pamiętać o gimnastyce, masażach, dbać o ich higienę, nosić wygodne obuwie. Ruch jest bardzo ważny, przede wszystkim wtedy kiedy ma się pracę siedzącą lub stojącą. W takim przypadku powinno robić sobie krótkie przerwy na spacery. To pomoże uniknąć w przyszłości pajączków i żylaków. Dobrym sposobem na utrzymanie nóg w dobrej kondycji jest jazda na rowerze, basen czy biegi. Zbawienny dla nich jest zimny prysznic (nogi nie lubią ciepła). Masaż można wykonywać szorstką rękawicą. Należy pamiętać o ich odpowiednim nawilżeniu po każdej kąpieli. Zdarza się, że pod wieczór nogi są zmęczone i obolałe. W takim przypadku dobrze jest stosować kremu chłodzące. Można skorzystać z pomocy kosmetyczki, która pomoże pozbyć się ciężkości nóg, nawilży je i uelastyczni skórę. Zabieg może rozbić strukturę cellulitu, przyspieszyć spalanie tłuszczu, modelować sylwetkę. Po takich zabiegach nogi są lekkie, świeże i wygładzone. Pobudza mięśnie oraz mikro krążenie. Warto dbać o nogi, nie tylko ze względu na ich urodę ale także ze względu na zdrowie, by mogły nosić nas jak najdłużej.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety. odźywki przedtreningowe Brillance