Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Kategoria: Sylwetka

Typ naszej sylwetki

Typ naszej sylwetki Jest wiele rodzajów sylwetek ludzkich. Każda z Pań chce wyglądać jak zadbana a także piękna kobieta. Codzienne zabiegi w łazience mające na celu stworzenie całodniowego make up, po pracy korzystanie z usług fitness czy z siłowni, weekendami basen. Wszystko po to, aby figura była jak najbardziej szczupła ale i ponętna. Niestety bowiem matka natura nie zaopatrzyła każdej z kobiet w świetną figurę, która nie wymaga dopracowania ani jakiegokolwiek wysiłku. To geny decydują o tym, jaką figurę przybierzemy w przyszłości. Mając figurę typu „Pani Jabłko”, nie należy załamywać się, że z tymi niesfornymi, wręcz męskimi ramionami a także szerokimi plecami nie da się nic zrobić. Wręcz przeciwnie. Odpowiednia dieta a także co najważniejsze – systematyczne ćwiczenia pomogą w wymodelowaniu sylwetki według naszych upodobań! Odpowiednie zabiegi, prawidłowe odżywianie i systematyczność w wykonywaniu poszczególnych elementów sprawi, że każda z Pań może osiągnąć wymarzoną figurę „Pani Klepsydry”, która jak wiadomo wszem i wobec jest najbardziej pożądaną kobiecą sylwetką. Na podstawie typu sylwetki łatwo można dobrać dietę i ćwiczenia. Na podstawie typu budowy ciała łatwo widać, jakie partie należy wyćwiczyć lub wyszczuplić.

Włosy

Włosy Człowiek ma na głowie od 90-140 tys. włosów. Każdy chce mieć gęste, mocne, zdrowe i lśniące włosy. Włosy zbudowane są przede wszystkim z białek (kreatyna). Są bardzo wytrzymałe i sprężyste. Aby zadbać o zdrowy i ładny wygląd trzeba poświęcić im trochę uwagi. Trzeba pamiętać o tym, że należy stale utrzymywać je w czystości. Częstość mycia włosów zależy od tego jak szybko się przetłuszczają. Myć należy je wtedy jak zauważy się pierwsze oznaki przetłuszczania. Obecnie mamy do dyspozycji pełną gamę kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów (od szamponów, po balsamy, różnego rodzaju odżywki, maseczki). Warto wiedzieć, że myjąc włosy, powinno się rozcieńczyć szampon z wodą (pół na pół). Po umyciu powinno się rozczesywać włosy dopiero jak trochę przeschną. Dobrze jest suszyć je zimnym powietrzem (nowsze suszarki posiadają taką opcję). Gorące powietrze suszarki niszczy włosy. Częsta stylizacja, często rozpuszczone włosy, mogą spowodować, że końcówki zaczną się niszczyć. Połamanych i rozdwojonych końcówek nie da się naprawić. Dlatego włosy powinno się podcinać co dwa trzy miesiące. Każda z nas chce mieć piękne i zdrowe włosy, lecz niestety nie zawsze jest to możliwe, że względu na to, że każde osłabienie organizmu może również osłabić włosy.

Ciało ludzkie

Ciało ludzkie Ciało ludzkie jako całość człowieka. Już od najdawniejszych czasów, człowieka zastanawiało własne ciało. Nasze ciało jest wielką skomplikowaną maszyną, w której wszystkie układy są ze sobą powiązane i mają na siebie wpływ, dlatego zawsze pamiętajmy o tym aby dbać o swoje ciało jak należy. Rozmyślali, z czego jest zbudowane oraz z czego się składa. Już w filozofii uznano, że ciało ludzkie i dusza tworzą jedność. Platon, który uznawał, że ciało jest wiezieniem dla duszy, stworzył nową filozofię pod tym względem. Do najgłówniejszych części ciała możemy zaliczyć głowę, szyję tułów oraz obie kończyny górne oraz dolne. Wyspecjalizowały się nauki do poznania ciała takie jak anatomia ciała lub antropologia fizyczna. Człowiek rozwija się do momentu zapłodnienia. Czyli wtedy kiedy staje się zarodkiem, do momenty swojego zgonu. W tym momencie ciało jego nazywane jest zwłokami. Pod względem chemii, ludzkie ciało składa się głownie z wody, a także z związków organicznych i nieorganicznych. Człowiek swoje ciało traktuje jak coś pięknego. Niejedna osoba chodzi na siłownię. Robimy tatuaże na skórze, czy też kolczykujemy się w różnych miejscach. Jedno jest pewne, trzeba dbać o swoje ciało. Bo w końcu mamy je jedno jedyne.

Skóra muśnięta słońcem!

Skóra muśnięta słońcem! Opalanie się to bardzo ciekawa czynność. Coraz bardziej można utwierdzić się w przekonaniu, że ciemna i zbyt mocna opalenizna staje się już niemodna. Na dzień dzisiejszy za ładną opaleniznę uważa się skórę delikatnie „muśniętą słońcem”. To właśnie złocista opalenizna staje się idealnym dopasowaniem do sukienki, w której pokażemy się na plaży. Taką opaleniznę pomogą nam zdobyć kosmetyki z filtrem. Pomogą one również w nawilżeniu a także prawidłowym odżywieniu naszej skóry. Niestety jednoznacznie można zauważyć, że lubimy „smażyć się” na plaży, nie używając przy tym żadnego kosmetyku ochronnego. Jeżeli już ktoś z nas zdecyduje się na to, aby go użyć, ma poczucie, że używa go nieprawidłowo – ponieważ stosuje niedopasowane do skóry kremy. Na opakowaniach kremów czy też balsamów przeciwsłonecznych należy zwrócić uwagę na skróty, które zwykle oznaczać mogą w jakim stopniu krem jest w stanie ochronić naszą skórę przed poparzeniami słonecznymi. A zatem kiedy sięgniemy po krem z filtrem 8, czas naszego opalania możemy przedłużyć do 160 minut, kiedy bez jego użycia rumień pojawić się może na naszej skórze już po około 20 minutach. Każda z nas uwielbia opaloną skórę, lecz podczas zażywania kąpieli słonecznych należy również pamiętać o tym, że słońce w nadmiarze może być również szkodliwe. Dlatego róbmy to co lubimy ale z umiarem i stosując odpowiednie kosmetyki.

Twarz

Twarz Twarz jest najbardziej indywidualna częścią ciała. To dzięki niej jesteśmy rozpoznawalni. Warto o nią dbać. Możemy rozróżnić cztery rodzaje cery: suchą, normalną, mieszaną i tłustą. O każdą z nich dbamy inaczej. Oprócz tego cera może być wrażliwa lub naczynko wa. Cerę suchą można poznać po tym, że po jej umyciu mamy wrażenie „ciągnięcia”. Na takiej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki. Trzeba dbać o jej dobre nawilżenie. Przy niej warto też zrezygnować z pudru sypkiego na rzecz fluidu, który dodatkowo ją nawilży. Cera normalna jest gładka i nie posiada przebarwień. Trzeba jednak o nią dbać, bo może przekształcić się w cerę suchą. Nie wymaga jednak silnej pielęgnacji, wystarczą lekkie kremy. Cera tłusta, to cera, na której widoczna jest tłusta powierzchnia, ma szarawą barwę, w wieku dojrzewania może pojawić się trądzik. Do jej pielęgnacji warto użyć preparatów matujących i środków antybakteryjnych. Warto użyć pudru żeby się nie błyszczeć. Cera mieszana, to połączenie cery suchej i tłustej. Charakterystyczną cechą jest to, że czoło, nos i broda są tłuste, a twarz po bokach sucha. Do jej pielęgnacji należy używać lekkich kremów. Na twarzy zawsze wszystko widać jak na dłoni, dlatego dbaj o nią wyjątkowo i obserwuj zachodzące na niej zmiany.

Nadwaga

Nadwaga Ogromny problem nadwagi dotyka całego świata. Przyczyną nadwagi nie zawsze, choć w ogromnej mierze jest nieprawidłowe odżywianie. Jesteśmy zapracowani, zmęczeni codziennością, często nie mamy czasu na to, aby zastanowić się nad wartością jedzenia. Jemy szybko, nie zastanawiamy się nad tym czy pożywienie, które spożywamy jest dla nas odpowiednie, nie mamy czasu przygotować posiłków. Często zdarza się też tak, że jesteśmy genetycznie obciążenie skłonnością do tycia. Wszystkie te elementy sprawiają, że stajemy się powoli społeczeństwem otyłym, społeczeństwem, które mało się rusza i tyje. Dlatego kiedy zdamy sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie odżywianie, powinniśmy tą świadomość wprowadzić w życie, bo dużo łatwiej i szybciej jest przytyć, niż potem schudnąć. Z nadwagę wiąże się, bowiem wiele późniejszych komplikacji zdrowotnych, przy których problem z wejściem na schody wydaje się być zupełnie błahy. Ludzie z nadwagą dużo częściej zapadają na choroby serca, mają problemy z nadciśnieniem oraz układem kostno – szkieletowym. Nadwaga jest ogromnym problemem na skalę światową, ponieważ nasze społeczeństwo z roku na rok coraz bardziej tyje. Otyłość jest niebezpieczną chorobą dlatego należy zadbać o to aby nasze dzieci nie miały kiedyś z tym problemu.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety. Retkinia