Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Archive for Wrzesień, 2017

Błyskawiczna dieta cud

Błyskawiczna dieta cud Jeśli zastanawialiście się kiedyś nad tym, by spróbować jednej z wielu diet cud to powinniście sobie darować. Oczywiście zdaje sobie sprawę, iż moja opinia z pewnością nie odwiedzie od czynu zagorzałych zwolenniczek diet, jednak należy pamiętać, iż jeżeli liczymy na to, iż wystarczy zażyć kilka tabletek, by momentalnie stracić na wadze, to możemy bardzo, ale to bardzo się przeliczyć. Równie zgubne mogą być cudowne diety, składające się tylko i wyłącznie z głodowych racji żywieniowych. Być może i uda nam się stracić dwa czy trzy kilogramy w ciągu tygodnia, jednak wrócą one do nas równie szybko jak i uciekły. Niemniej jednak, osoby, które nie do końca wiedzą, czym są diety cud, powinni sugerować się ich nazwą, by rozwikłać ich zagadkę. W takich dietach chodzi bowiem głównie o to, by chudnąć jak najszybciej jak najmniejszym nakładem sił i jak najwięcej, choć zdarza się również błyskawiczna dieta cud, jednak nie jest ona dedykowana dla wszystkich. Do takich rewolucyjnych diet należy jednak podchodzić sceptycznie, bo jak wszyscy doskonale wiemy, cuda bądź co bądź bardzo rzadko się zdarzają. O efekcie jo-jo z pewnością słyszał każdy z nas, a zwłaszcza ci, którzy choć raz czytali artykuły poświęcone dietom. Trzeba bowiem otwarcie powiedzieć, iż wiele na pozór skutecznych diet, w efekcie kończy się tym, iż przybieramy na wadze. Jak to się dzieje – cóż, to wcale nie takie trudne, bowiem w pierwszych tygodniach stosowania diety możemy stracić kilka, a nawet kilkanaście kilogramów, jednak kiedy minie trochę czasu i chcemy wrócić do normalnego jedzenia, może okazać się, iż bardzo, ale to bardzo szybko nasza waga wróci do stanu wyjściowego, a nawet znacznie podskoczy. Zamiast zatem katować się kolejną cudowną dietą, warto zastanowić się nad tym, czy nasze poświęcenie rzeczywiście przyniesie jakiekolwiek rezultaty, bo przecież nie chodzi o to, by po miesiącu czy dwóch skończyć z kilkoma nadprogramowymi kilogramami, prawda? Chociaż o efekcie jo-jo mówi się wiele, tak naprawdę nie ma sposobu, by się go ustrzec. Co prawda jest wiele sprawdzonych i skutecznych diet np. dieta Kwaśniewskiego, dieta dukana, dieta kopenhaska, jednak do każdej diety należy podejść z głową i rozsądkiem. Chyba, że zamiast wierzyć w cuda, weźmiemy się nie tylko do zmniejszania objętości naszych posiłków, ale również do intensywnych ćwiczeń.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety. poźyczka pozabankowa bez bik kolonoskopia w znieczuleniu ogłlnym wrocław biocyd