Wstęp

Nie każda dieta jest zdrowa. Kiedy mamy kilka kilogramów za dużo zazwyczaj decydujemy się na przejście na dietę. Ilości przeróżnych diet, jakimi jesteśmy ciągle zasypywani sprawiają, że trudno jest zdecydować się na taką, którą nie tylko da się wytrzymać, ale która będzie odpowiednia dla naszego zdrowia. Na rynku diet istnieje wiele diet określanych mianem ‘diety cud’. Autorzy często opisują takie diety a samych superlatywach, często nie wspominając o negatywnych skutkach dla naszego zdrowia.

Archive for Marzec, 2014

Oczy

Oczy Oczy – narząd wzroku. Mówi się potocznie, ze oczy odzwierciedlają duszę człowieka. Mogą być różne: zielone, niebieskie, piwne lub czarne jak noc. Tak naprawdę są to po prostu narządy, które pozwalają nam widzieć. Oczy zbudowane jest z maleńkich elementów, które razem precyzyjnie współpracują. Tymi elementami są twardówka, rogówka, ciało szkliste, a także tęczówka. Właśnie od tęczówki zależy koloryt naszych oczu. To w oczach, tej części ciała znajduje się kanalik łzowy, który jest odpowiedzialny za ludzki płacz. Oczy chronione są powieką, mająca za zadnie chronić albo od wyschnięciem oka, lub przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Trzeba pamiętać aby chronić te delikatne części ciała, jakimi są nasze oczy. Nieodpowiednia pielęgnacja, może szybko doprowadzić do zapalenia spojówek. Należy również dbać o odpowiednie oświetlenie, zwłaszcza przy pacach pisemnych czy czytaniu. Zlekceważenie tego czynnika, może doprowadzić do poważnej wady wzroku, jaką jest daleko- lub krótkowzroczność. Potrzebna jest wtedy korekta wzroku, poprzez stałe noszenie okularów. Czy ktoś z nas kiedykolwiek wyobrażał sobie jak to byłoby nie widzieć? Z pewnością tak ale nikt nie chciałby tego w rzeczywistości doświadczyć, dlatego dbajmy o oczy każdego dnia.

Ćwiczenia wyszczuplające

Ćwiczenia wyszczuplające Nierozerwalnym elementem w procesie odchudzania są ćwiczenia. Kiedy bardzo chcemy schudnąć i postanawiamy zmienić nasz sposób odżywiania nie możemy zapominać, jak bardzo ważną rzeczą są ćwiczenia wyszczuplające. Żadna dieta nie będzie dla nas skuteczna, jeśli nie będzie prowadzona razem z ćwiczeniami fizycznymi. Nasze ciało jest tak skonstruowane, że kiedy tracimy kilogramy skóra wiotczeje, powstają brzydkie rozstępy i traci jędrność. Aby tego uniknąć powinniśmy zasięgnąć rady doświadczonego trenera mającego wiedzę na temat ćwiczeń wyszczuplających. Możemy również ćwiczyć sami w domu mobilizując się do wykonywania prostych, ale jakże pomocnych ćwiczeń. Bardzo przydatne w procesie odchudzania okaże się na pewno bieganie, które nie tylko pomoże nam schudnąć, ale również wzmocni cały organizm. Decydując się na wybór ćwiczeń, które pomogą w odchudzaniu powinniśmy pamiętać, aby ćwiczyć przede wszystkim te partie ciała, które chudną najszybciej, aby skóra pozostała jędrna i aby móc cieszyć się pięknym ciałem. Warto też pomyśleć o rowerze zamiast auta. Jędrność skóry jest ważna nie tylko ze względu na estetykę ale również na zdrowie. Jeśli dbasz o to by twoja skóra była jędrna, nie będziesz mieć nigdy problemów z rozstępami oraz z obwisaniem skóry na przykład na ramionach.

Typ naszej sylwetki

Typ naszej sylwetki Jest wiele rodzajów sylwetek ludzkich. Każda z Pań chce wyglądać jak zadbana a także piękna kobieta. Codzienne zabiegi w łazience mające na celu stworzenie całodniowego make up, po pracy korzystanie z usług fitness czy z siłowni, weekendami basen. Wszystko po to, aby figura była jak najbardziej szczupła ale i ponętna. Niestety bowiem matka natura nie zaopatrzyła każdej z kobiet w świetną figurę, która nie wymaga dopracowania ani jakiegokolwiek wysiłku. To geny decydują o tym, jaką figurę przybierzemy w przyszłości. Mając figurę typu „Pani Jabłko”, nie należy załamywać się, że z tymi niesfornymi, wręcz męskimi ramionami a także szerokimi plecami nie da się nic zrobić. Wręcz przeciwnie. Odpowiednia dieta a także co najważniejsze – systematyczne ćwiczenia pomogą w wymodelowaniu sylwetki według naszych upodobań! Odpowiednie zabiegi, prawidłowe odżywianie i systematyczność w wykonywaniu poszczególnych elementów sprawi, że każda z Pań może osiągnąć wymarzoną figurę „Pani Klepsydry”, która jak wiadomo wszem i wobec jest najbardziej pożądaną kobiecą sylwetką. Na podstawie typu sylwetki łatwo można dobrać dietę i ćwiczenia. Na podstawie typu budowy ciała łatwo widać, jakie partie należy wyćwiczyć lub wyszczuplić.

Dieta

Dieta Powiedz dość zbędnym kilogramom, uporaj się ze swoim problemem stosując odpowiednią dietę. W walce z niechcianymi kilogramami największym sprzymierzeńcem staje się dieta. Podstawowym błędem jaki popełniają osoby pragnące schudnąć jest złe podejście do diety. Traktowana jest ona jak kara. A tu najważniejsze jest optymistyczne podejście. Dieta nie polega na tym, że mamy głodować i jeść niesmacznie. Uniedogodnienie polega na tym, że nie możemy pozwalać sobie na to by jeść w tak dużych ilościach i niestety nie możemy jeść tego na co akurat mamy ochotę. Ważne by tak rozplanować cały dzień, aby zjeść pięć posiłków w mniej więcej równych odstępach czasu i najlepiej w określonych godzinach. W ten sposób stale dostarczmy organizmowi pożywienie i nie odczuwamy głodu. Posiłki te muszą być odpowiednio mniejsze i małokaloryczne. Należy włączyć sporo owoców i warzyw, które teraz powinny stać się podstawą odżywiania. Kategorycznie należy zrezygnować z wysoko słodzonych napojów, które należy zastąpić małokalorycznymi napojami, a najlepiej wodą. Codziennie należy spożywać jej przynajmniej półtora litra. Dokładnie tak w każdej diecie najważniejsza jest woda, której należy pić jak najwięcej, pomoże ona usunąć toksyny z organizmu a tym samym przyspieszy spalanie tłuszczu.

Włosy

Włosy Człowiek ma na głowie od 90-140 tys. włosów. Każdy chce mieć gęste, mocne, zdrowe i lśniące włosy. Włosy zbudowane są przede wszystkim z białek (kreatyna). Są bardzo wytrzymałe i sprężyste. Aby zadbać o zdrowy i ładny wygląd trzeba poświęcić im trochę uwagi. Trzeba pamiętać o tym, że należy stale utrzymywać je w czystości. Częstość mycia włosów zależy od tego jak szybko się przetłuszczają. Myć należy je wtedy jak zauważy się pierwsze oznaki przetłuszczania. Obecnie mamy do dyspozycji pełną gamę kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów (od szamponów, po balsamy, różnego rodzaju odżywki, maseczki). Warto wiedzieć, że myjąc włosy, powinno się rozcieńczyć szampon z wodą (pół na pół). Po umyciu powinno się rozczesywać włosy dopiero jak trochę przeschną. Dobrze jest suszyć je zimnym powietrzem (nowsze suszarki posiadają taką opcję). Gorące powietrze suszarki niszczy włosy. Częsta stylizacja, często rozpuszczone włosy, mogą spowodować, że końcówki zaczną się niszczyć. Połamanych i rozdwojonych końcówek nie da się naprawić. Dlatego włosy powinno się podcinać co dwa trzy miesiące. Każda z nas chce mieć piękne i zdrowe włosy, lecz niestety nie zawsze jest to możliwe, że względu na to, że każde osłabienie organizmu może również osłabić włosy.

Uroda a zdrowie

Uroda a zdrowie Pomiędzy urodą a zdrowiem są związki. Czy wiemy jakie są powiązania pomiędzy naszą urodą a naszym zdrowiem? Właściwie częściowo możemy być świadomi tego, w jaki sposób wyglądają owe podobieństwa, choć – rzecz jasna – nie ma i nie może być tutaj przecież żadnego rodzaju przymusu. Skoro już zatem ustaliliśmy sobie, że o żadnym przymusie być tutaj mowy nie może, to zastanówmy się chociażby przez kilka krótkich chwil, jakie są wspomniane powiązania pomiędzy ową urodą oraz zdrowiem? Bardzo pokrótce można by stwierdzić, że uroda jest niejako odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia, a zdrowie jest często w takim samym stanie, lub przynajmniej bardzo podobnym, co wspomniana uroda. Właściwie jest to wszystko jakoś w większości dla nas jasna sprawa. Pamiętajmy również i taką rzecz, że jeśli chcemy poprawić naszą urodę powinno się także zadbać o stan naszego zdrowia, ponieważ gdy poprawi się jedno, to jednocześnie również i ulegnie poprawie druga z omawianych spraw. Niestety jak nasz organizm podupada na zdrowiu, od razu łatwo jest to wyczuć. Przede wszystkim mogą pojawić się problemy z włosami czy paznokciami. Dlatego właśnie warto jest obserwować swój organizm. I tak to wszystko się mniej więcej ma. Wszystko jest ze sobą powiązane.

Kategorie
O nas

Długoletnie badania lekarskie dowodzą jednak, że nie ma cudownego leku na nadwagę. Należy dobrać dla siebie taki sposób odchudzania, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych węglowodanów i białek. Każda dieta oczywiście daje efekty jednak trzeba na nie nieco poczekać, dlatego nie zniechęcaj się w momencie, kiedy początkowo tych efektów nie widać. Diety ekspresowe polegające na drastycznym ograniczeniu tych składników zwykle nie przynoszą wymarzonego, cudownego rezultatu i prowadzą do powrotu dawnej wagi, czyli do efektu jojo. Ważne, więc, aby mądrze podejść do tego tematu i przede wszystkim postawić na zdrowe jedzenie, a efekty, może nie w tydzień, ale przyjdą same. Warto jest próbować zdobyć wymarzoną sylwetkę na wakacje za pomocą dobrej diety.